Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sıkça sorulan sorular ve cevapları bulacaksınız.
Eğer sorunuz listede yoksa aşağıdaki form ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Derin Arayışlar, STM olarak Türkiye’nin denizaltı tasarım kabiliyetinin gelişmesine katkı sağlamak için çok kritik olan üniversitelerimizi ve geleceğimiz olan gençleri bu sürecin içine dâhil ederek bu alandaki akademik çalışmaları teşvik etmeyi hedeflediğimiz ödüllü bir tez/bitirme projesi yarışmasıdır.

Elinde son 5 yıl içerisinde yazılmış ve üniversitelerin ilgili kurullarınca onaylanmış veya içinde bulunduğumuz akademik yıl içerisinde tamamlanacak olan Lisans ve Yüksek Lisans tez ve bitirme projeleri olan herkes başvuru yapabilir.

Denizaltı Platformu tasarımı ve Denizaltı Platformu ile ilgili teknolojiler kapsamında her konuda başvuruda bulunulabilir. Bunun yanında, örneğin, Denizaltı’da yaşam şartlarının iyileştirilmesi, kapalı ortamda uzun süre kalmanın veya kapalı ortamda aydınlatmanın ve renklerin insan üzerine etkileri gibi denizaltı dizaynı ile direk ilgili değilmiş gibi görünen konularda dahi yazılan tez/bitirme projeleri kabul edilecektir.

Lisans son sınıf öğrencisi veya mezunu olup, içinde bulunulan akademik yılda veya son 5 yıl içerisinde üniversitenin ilgili kurullarınca onaylı bir tez/bitirme projesi yazmış olmak yeterlidir.

Lisansüstü Kategorisinde yalnızca Yüksek Lisans öğrenci ve mezunlarının başvurusuna açık olan Derin Arayışlar, şimdilik Doktora tezi başvurularını kabul etmemektedir. Yüksek Lisans için, tez aşamasında öğrenci veya mezun olup, içinde bulunulan akademik yılda veya son 5 yıl içerisinde üniversitenin ilgili kurullarınca onaylı bir tez yazmış olmak yeterlidir.

Başvurular 15 Ağustos 2019’da kapanacaktır.

Evet. Lisans kategorisinde, üniversite tarafından bireysel Tez yerine grup olarak Bitirme Projesi hazırlaması istenen öğrenciler yarışmaya grup olarak da katılım gösterebilirler.

Bir tez/bitirme projesiyle yalnızca bir kere katılım gösterilebilir. Fakat aynı öğrenci, Lisans teziyle katıldıktan sonra, Yüksek Lisans’ta yazacağı, aynı koşulları sağlayan, başka bir tezle yeniden başvurabilir.

Yarışma sonuçları ve ödül töreni, tez/bitirme projelerinin değerlendirmesini takiben 2019 Ekim ayı içerisinde olacaktır. Kesin tarih ve yer bilgisi daha sonra Takvim sayfasında yer alacaktır.

İLETİŞİM

Soru ve önerilerinizi aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz.

İletişim formu kapsamında girilen kişisel verilerimin bu kapsamda STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (“STM”) tarafından STM Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası ve Genel Aydınlatma Beyanı uyarınca elektronik ve fiziki kayıt yöntemleriyle kaydedileceğini, işleneceğini, işlenme amacı için gerekli olan süre kadar saklanabileceğini ve gerektiğinde yurt içindeki ve yurtdışındaki STM iş ortaklarına, STM iştiraklerine veya bağlı şirketlerine aktarılabileceğini biliyorum ve bu konuların tamamına açıkça onay veriyorum.