12 Kasım 2019

Derin Arayışlar'da 2019 Yılının Kazananları Belli Oldu!

Yaklaşık 1 yıllık bir sürecin ardından Derin Arayışlar Denizaltı Tasarımı ve Teknolojileri Yarışmamızın 2019 yılı kazananları belli oldu. 10 farklı üniversiteden toplamda 23 tezin yarıştığı Derin Arayışlar'da ödüller 11 Kasım günü İstanbul Deniz Müzesi'nde sahiplerini buldu.

Yarışmada Lisans kategorisinde;

Mustafa Kutlu, Aykut Alkan ve İbrahim Savrukoğlu'nun Prof. Dr. Kadir Kırkköprü danışmanlığında hazırladıkları "Denizaltılar ve Sualtı Araçları için Yüzer Anten Tasarımı" başlıklı tez birinci olurken, ikinciliği Dr. Seda Karadeniz Kartal danışmanlığındaki "İnsansız Su Altı Aracı ile Çevrimiçi Ceset Tanılama ve Mayın Tanılama Deneyi" başlıklı teziyle Merve Berik, ve üçüncülüğü Dr. Yasemin Arıkan Özden danışmanlığında hazırladığı "Akışkanlar Dinamiği ile Denizaltı Direnç Hesabında Ölçek Etkilerinin Hesaplamalı İncelenmesi" teziyle Hasan Öztürk kazanmıştır.


Yüksek lisans kategorisinde;

Mehmet Ozan Şerifoğlu, Doktor Öğretim Üyesi Bilge Tutak danışmanlığında hazırladığı "Bir Sualtı Planörünün Hidrodinamik Analizi" teziyle birinci olurken, ikinciliği Prof. Dr. İsmail Hakkı Helvacıoğlu danışmanlığında hazırladığı "İze Uyumlu Denizaltı Pervanesi Tasarımının Hesaplamalı ve Deneysel Olarak İncelenmesi" teziyle Sinan Burunsuz, ve üçüncülüğü Prof. Dr. Sarper Özharar danışmanlığındaki "Sualtı Elektro Optik İnterkom Sistemi Tasarımı" teziyle Kaan Alper kazanmıştır.

Tüm katılımcılarımıza ve destek olan akademisyenlere teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Geri